![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsningar 13117174
*
nr 1311 7174
Göran Brunius
(1911-2005), Sverige
Etsningar, "Fem FÃ¥glar" i mapp, 12 / 130. Signerad. MÃ¥tt: 28x16mm. 23x25mm. 24,5x20mm. 26x19,5mm.
Göran Brunius, född 1911, död 2005, svensk målare och skulptör.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 mars 2020
kl 18:45:59
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/2 23:27:12
1
Vinnande bud
2/3 16:23:09
1
justering av budtak
- Konstnär/Designer
Göran Brunius
Göran Brunius, född 1911, död 2005, svensk målare och skulptör.
Läs mer om Göran Brunius
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik göran brunius mått: 28x16mm svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:16
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:57
-
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:32
-
2157 Etsning
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. "Bergvägg". Si..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:53
-
2156 Etsning
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:25
-
2164 Etsning
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. Skog. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:36
*
Göran Brunius
Göran Brunius, född 1911, död 2005, svensk målare och skulptör.
Läs mer om Göran Brunius
nr 1311 7174
Göran Brunius
(1911-2005), Sverige
Etsningar, "Fem FÃ¥glar" i mapp, 12 / 130. Signerad. MÃ¥tt: 28x16mm. 23x25mm. 24,5x20mm. 26x19,5mm.
Göran Brunius, född 1911, död 2005, svensk målare och skulptör.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 mars 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/2 23:27:12 | 1 | Vinnande bud |
2/3 16:23:09 | 1 | justering av budtak |
- Konstnär/Designer
Göran Brunius
Göran Brunius, född 1911, död 2005, svensk mÃ¥lare och skulptör.Läs mer om Göran Brunius
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik göran brunius mått: 28x16mm svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:16 -
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:57 -
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:32
-
2157 Etsning
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. "Bergvägg". Si..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:53 -
2156 Etsning
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:25 -
2164 Etsning
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. Skog. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:36